محل تبلیغات شما
هاشمیدر خاطرات خوددر روز 22 فروردین 1360 چنین نوشته است : پاکتی‌ آوردند که‌ در آن‌ یک‌ صورت‌ حساب‌ جعلی‌ به‌ عنوان‌ حساب‌ من‌، در یکی‌ ازبانکهای‌ اروپابود که‌ مبلغ‌ کلانی‌موجودی‌ نشان‌ می‌داد. خوشبختانه‌ من‌ در خارج‌ از کشور ابدا و اصلا حساب‌ بانکی‌ و غیربانکی‌ ندارم‌. ظاهرااین‌ جعل‌، توطئه‌ای‌برای‌ بدنام‌ کردن‌ ون‌مسئول‌ است‌. خوشبختانه‌ جاعل‌، فامیل‌ واقعی‌ من‌ را نمی‌دانسته‌ و به‌ اسم‌مشهور من‌ جعل‌کرده‌است. باید تحقیق‌ کنیم‌ و به‌ موقع‌ توطئه‌ افشا شود.راستی که ضد انقلاب چه بی وجدان و بی اخلاق است».سند جعل شده کهچندروز بعد، تصویر آن در رومه کیهان هم چاپ شد ، حسابی بانکی را نشان می داد که متعلق به هاشمی رفسنجانیاست ، حال آنکه نامخانوادگی هاشمی ، هاشمی بهرمانی است ؛ این موضوعی بود که آن روزها افراد کمی می دانستند و همین عدم اطلاع ، سندمزبور را بی اثرساخت!

هاشمی در گفت‌وگویی که در رومه کیهان مورخ 27فروردین 60 منتشر شد ، ضمن تکذیب مورد ادعا شده در سند جعلی ، خواستارشناسایی عاملان جعل این سند شد . وی گفت: من به طور کلی در خارج از کشور هیچ وقت حسابی نداشته و ندارم و درهمین مصاحبه هماعلام می کنیم هر حسابی در هر بانکی که در خارج از کشور دارم ، پولش (اگرهست!) بماند پهلوی خود بانکها و مال خود آنها.این گونه توطئه ها با وجود نو بودنش ، شکست خورده است.یعنیاین دفعه به اینشکل درست کرده اند و دفعه قبل ورقه دیگری را در این رابطه درست کرده بودند اما اینهایی که در تهیه این ورقهها کار می کردنداز شهرت معروف من استفاده کردند و نام و مشخصات دقیق من را نمی دانستند.هاشمی در آن مصاحبه از مردم خواست کهدر مقابل رویه هایگوناگون دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب ، هوشیاری خود را حفظ کنند ؛ خواسته ای که گویی باید همواره تکرارشود ، چرا که آن روشکه در آن روزها به قول هاشمی نو» بود ، در این سالها علی رغم نخ نما شدنش ، همچنان به شکل های متفاوت تکرارشده است و سعی شدهبه تواتر برسد! مثلا درجریان مناظره های انتخابات سال 1388 حرفهایی از این دست بازگو شد که البته این بارهاشمی مجال پاسخگوییبه آن را پیدا نکرد.

از نکات قابل ذکر این است که در همان سال 1360 و دو ماه پساز افشای این سند!، طرح قانونی عدم کفایت ی بنی صدر ، رئیس جمهور وقت در مجلس شورای اسلامی به ریاست هاشمی رفسنجانی مطرحشد . در میان افرادی که این طرح رابا قید دو فوریت درخواست کرده بودند این نامها به چشم می‌خورد: سید محمد خوئینی، ، مجید انصاری ، حبیب الله عسگر اولادی، منوچهر متکی ، درینجف آبادی ، محمد یزدی ، علی اکبر ناطق نوری ، عبدالمجید معادیخواه ، اسدالله بیات ، علی اکبر ولایتی ، مهدی ، مرتضیالویری ، عطاء الله مهاجرانی ، محمدمنتظری ، محمد امامی کاشانی ، هادی غفاری و اسدالله کیان ارثی.

ابوالحسن بنی صدر در جلسه علنی 31 خرداد 1360 ، در روزهایی کهمخفی بود ، با رای نمایندگان از ریاست جمهوری برکنار شد . هاشمی رفسنجانی در خاطراتش در این زمینه نوشتهاست : جلسه علنیدر ساعت هفت و نیم شروع شد و بحث عدم کفایت ی رئیس جمهور ادامه یافت . امروز موافقان طرح خیلی خوبصحبت کردند ، مخصوصاآقایان خوئینی ها و سید علی ای و مخالف‌ها بعضی منصرف شدند و بعضی غیبت داشتند و بعضی درموافقت صحبت کردند و رئیس جمهور هم که مخفی است ، برای دفاع نیامد. بعد از ظهر رای گرفتیم . عده حاضر 190 نفر ،رای در موافقت با عدم کفایت ی177 ،رای مخالف یک رای متعلق به آقای بیاتی نماینده خواف و رای ممتنع 12 رای . عده ای از مخالفانهم نیامده بودند

گفت‌وگوی تفصیلی با اکبر خوشکوشک در سالگرد قتل‌های زنجیره‌ای

بیانات مهم رهبر انقلاب درباره توصیه به احمدی‌نژاد برای عدم کاندیداتوری

دهکده سلامتی مبارزه با کرونا

، ,هاشمی ,رای ,سند ,هم ,کشور ,که در ,هاشمی رفسنجانی ,از کشور ,رئیس جمهور ,در این

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

عکس قشنگ درد1 nyoslamanwo وبلاگ شخصی دكتر موفق پور ربات اینستاگرام progoninma چاپ مقاله isi بهترین شعرهای انتخابی من به ddddd12 خوش آمدید عقل سرخ